Produktbilder
Produktbilder (3)
Lazer LED ramp 2st Lazer Triple-R 850 Ranger 2023+ LIMITED/XL/XLT
Visa stor bild
Lazer LED ramp 2st Lazer Triple-R 850 Ranger 2023+ LIMITED/XL/XLT
Visa stor bild
Lazer LED ramp 2st Lazer Triple-R 850 Ranger 2023+ LIMITED/XL/XLT
Visa stor bild

2st Lazer Triple-R 850 Ford Ranger 2023+ LIMITED/XL/XLT

Viktigt att veta
Passar endast: LIMITED/XL/XLT
Lazer kit 2st Lazer Triple-R 850 komplett med kabel/relä samt monteringskit till Ranger 2023+ LIMITED/XL/XLT 2 x Triple-R 850 generation Lazer kit Ford Ranger Limited
2824-33534 artikelnummer
Pris Inkl Moms:
11 563:-
Pris Ex Moms:
9 250:-
Pris Inkl Moms:
11 562,50 kr
Pris Ex Moms:
9 250:-
Lagerstatus
Leverans från externt lager 3-5dgr.
Tillgänglig från: 2020-10-16
Produktinformation
Beskrivning

Lazer Triple-R 850 kit Ford Ranger

Lazer Triple-R 850 är en kraftfull LED-ramp som ger exceptionell belysning på lång räckvidd – nu som ett komplett, fordonsspecifikt kit för Ford Ranger. Rampens robusta och stilrena design gör den idealisk för integrerad montering på fordonet, vilket ger ett professionellt utseende med maximal ljusprestanda.

Triple-R-sortimentet utvecklades ursprungligen för professionell ban- och rallymotorsport, och har sedan dess blivit en favorit bland personbilar, 4x4, lätta kommersiella fordon och tunga lastbilar – både på och utanför landsvägen. Rampen använder de bästa komponenterna för att optimera ljusflödet och säkerställa pålitlig prestanda.

Rampen är E-godkänd och har möjlighet att ansluta vitt eller gult positionsljus för extra synlighet och säkerhet.

Detta ingår:
  • 1 st Lazer Triple-R 850 LED-ramp
  • 1 st Modellanpassad monteringssats till Ranger Ford (konsoler och fästen för säker montering)
  • 1 st Relä-/kabelsats för rampen
  • 1 st Monteringsanvisning med skärguider för exakt passform

Monteringen sker genom att fästa rampen på fordonets monteringspunkter med medföljande konsoler. Kitet är specialanpassat för Ranger och ger en smidig integrering utan att påverka fordonets originaldesign. Komplett med relä och kabelsats för enkel och säker inkoppling.

Specifikationer
  • Spänning in: 10–32 V
  • Faktiska lumen: 6 930 lm
  • Antal LED: 6 st
  • Effekt: 66 W
  • Belastning (vid 14,4 V): 4,6 A
  • Brinntid: 50 000 timmar
  • Räckvidd vid 1 lux: 530 m
  • Positionsljus: Vitt eller gult
  • Vikt: 1,34 kg
  • E-godkänd: Ja
  • Designad och tillverkad i: England
  • Garanti: 5 år

Lazer Triple-R 850 är det perfekta valet för dig som vill ha maximal räckvidd, pålitlig prestanda och stilren design, oavsett om du kör på väg eller off-road.

2st Lazer Triple-R 850 passar till följande fordon och årsmodeller:

  • Ford Ranger 2026
  • LIMITED/XL/XLT
  • Ford Ranger 2025
  • LIMITED/XL/XLT
  • Ford Ranger 2024
  • LIMITED/XL/XLT
  • Ford Ranger 2023
  • LIMITED/XL/XLT
PDF beskrivningar
PDF(1)